Rewolucja w fakturowaniu - jak się przygotować na obowiązkowy Krajowy System e-Faktur (KSeF)

wraz z firmą Kamsoft serdecznie zapraszamy na konferencję

Rewolucja w fakturowaniu - jak się przygotować na obowiązkowy Krajowy System e-Faktur (KSeF).

https://www.osoz.pl/konferencja/szczegoly/7403#harmonogram

19.09 - 03.10.2023
zdalnie
Microsoft Teams
Od 1 lipca 2024 r. korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) stanie się obligatoryjne dla większości firm w całej Polsce. Oznacza to rewolucję nie tylko w procesie wystawiania faktur sprzedażowych, ale w całym procesie obiegu faktur. Za niecały rok faktury w ustandaryzowanym formacie (XML) będą wystawiane, otrzymywane i przechowywane jedynie za pośrednictwem platformy KSeF. Co to oznacza dla firm? Błędnie wygenerowane i wysłane do KSeF zlecenie fakturowania będzie się wiązało z tym, że KSeF nie przyjmie takiego dokumentu, co w praktyce będzie oznaczało brak wystawionej faktury, tym samym firma nie otrzyma należności za swoje towary lub usługi. KSeF nie będzie także w żaden sposób powiadamiał o tym, że dostawca wystawił fakturę. 

KAMSOFT jest dostawcą platformy pharmind EDI, która niewątpliwie ułatwi podmiotom wymianę dokumentów z KSeF, pomoże w wystawianiu i przetwarzaniu faktur ustrukturyzowanych poprzez głęboką integrację z innymi systemami KAMSOFT, z których podmioty działające na rynku ochrony zdrowia korzystają od wielu lat. 

Jak się przygotować na KSeF w aptekach, hurtowniach i placówkach medycznych

Wdrożenie integracji z KSeF jest skomplikowanym projektem wymagającym wcześniejszego zaplanowania procesu implementacji w każdym z podmiotów i podjęcia już teraz szeregu działań w zakresie m.in. przeprojektowania wewnętrznego obiegu faktur. Co ważne, proces dostosowania do wymogów stawianych przez Ministerstwo Finansów będzie wyglądał inaczej dla aptek i sieci aptecznych a inaczej dla hurtowni farmaceutycznych, przychodni czy szpitali ze względu na specyfikę działania, procesy biznesowe, wielkość organizacji, liczbę transakcji czy liczbę i różnorodność rozwiązań informatycznych. 

Weź udział w bezpłatnych szkoleniach on-line

Zachęcamy wszystkie osoby odpowiedzialne za przygotowanie organizacji do obowiązkowego korzystania z KSeF w aptekach, hurtowniach, przychodniach i szpitalach do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line, podczas których przedstawimy aktualny status prawny, a także zaprezentujemy narzędzia IT umożliwiające przygotowywanie zleceń fakturowania, przesyłanie ich do KSeF a także dostęp do faktur ustrukturyzowanych wystawionych przez dostawców. 

Celem tych szkoleń jest przybliżenie Państwu zasad wystawiania faktur ustrukturyzowanych od strony prawnej i technologicznej oraz przedstawienie rozwiązań IT produkcji KAMSOFT pozwalających na skuteczną integrację z platformą KSeF. 

Harmonogram szkoleń:

  • 19.09.2023 r. godz.10.00 - Faktura ustrukturyzowana w aptekach i sieciach aptek.
  • 26.09.2023 r. godz.10.00 - Faktura ustrukturyzowana w hurtowniach farmaceutycznych.
  • 03.10.2023 r. godz.10.00 - Faktura ustrukturyzowana w przychodniach i szpitalach.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach:

  • Przedstawimy Państwu aktualny stan prawny związany z KSeF;
  • Omówimy wyzwania i korzyści z wdrożenia pharmind EDI integrującego systemy informatyczne w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, przychodniach i szpitalach z KSeF;
  • Wskażemy na jakie obszary warto zwrócić uwagę przy planowaniu procesu wystawiania i księgowania faktur ustrukturyzowanych;
  • Zaprezentujemy proces wysyłki oraz pobierania faktur ustrukturyzowanych, a także przedstawimy narzędzia IT do optymalizacji i automatyzacji tych procesów;
  • Odpowiemy na wybrane pytania uczestników w trakcie szkolenia.

Dla kogo szkolenia:

Szkolenia kierowane są do głównych księgowych, księgowych oraz osób zajmujących się procesem wystawiania i przetwarzania faktur w organizacjach oraz zespołów IT, odpowiedzialnych za wdrożenie nowych wymogów stawianych przez Ministerstwo Finansów w swoich organizacjach. 

Nagranie ze szkoleń:

Każda osoba zarejestrowana na szkolenie otrzyma link do nagrania ze szkolenia (jeśli np. obowiązki zawodowe lub inne nie pozwolą jej wziąć udziału w szkoleniu o wyznaczonej godzinie).

Forma szkoleń:

Szkolenia są bezpłatne i będą odbywać się on-line za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Aby wziąć udział w szkoleniu należy się zarejestrować wypełniając formularz rejestracyjny. Link do szkolenia zostanie do Państwa wysłany w osobnej komunikacji, dzień przed każdym szkoleniem, na adres e-mail podany przy rejestracji.


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejszą rejestrację.

Udział w konferencji jest bezpłatny.


Źródło: https://www.osoz.pl/konferencja/szczegoly/7403#harmonogram


You'll only receive email when they publish something new.

More from blog.ksbiuro.pl
All posts